למה כדאי לקחת ייעוץ משכנתא

תוכן עניינים

יועץ משכנתאות - למה זה טוב?

יכול להיות שמצאתם את בית החלומות שלכם, או את הנכס המושלם להשקעה, יכול להיות אפילו שיש לכם את ההון העצמי הדרוש לקבלת משכנתא, אבל מכאן ועד לקבלת ההלוואה לחשבון הבנק שלכם הדרך עדיין ארוכה.

למרות זאת, הרבה אנשים לא מבינים מה תפקידו של יועץ משכנתאות ולמה חשוב להיעזר בו לפני שלוקחים משכנתא. צוות דיירקט נדל"ן מסביר:

מה זה יועץ משכנתאות?

תחום ייעוץ המשכנתאות הוא תחום שאינו מוסדר באופן חוקי ולכן כל אחד יכול להיות יועץ משכנתאות, או להצהיר על עצמו ככזה. לכן, לפני שלוקחים יועץ משכנתאות, חשוב לוודא שהוא מכיר היטב את עולם המשכנתאות, מכיר את מסלולי המשכנתא השונים, מבין כיצד לבצע תכנון פיננסי, לבנות תמהיל מדויק ולבסוף - להשיג לכם תנאים משתלמים מול הבנק.

אז איך הוא עושה את זה?

התאמה בין העסקה לבין הצרכים שלכם

גם אם מצאתם נכס חלומי במחיר שנחשב מאוד נמוך, ביחס לאיכות, המיקום, או הגודל, צריך להתאים את הרכישה לגובה ההון העצמי העומד לרשותכם ולהכנסה החודשית שלכם.

לכן, לא מספיק לאתר נכס מדהים עם תנאי רכישה מעולים, אלא יש גם לבדוק שאתם יכולים לעמוד בתנאי הקנייה וגם לשמור על סגנון חיים נוח שאתם רגילים אליו.

בניית תמהיל משכנתא מותאם

ניתוח מדויק של המצב הפיננסי שלכם, מאפשר ליועץ משכנתאות לבחור מסלול משכנתא, שלא רק יתאים למצב הפיננסי שלכם כיום, אלא גם לתוכניות שיש לכם לעתיד.

הרחבת המשפחה, עבודה חדשה, עלייה במשכורת, לצד גדילה בהוצאות ועוד.

את התמהיל בונים על ידי בחינת גובה ההחזר החודשי שתוכלו לעמוד בו ולאחר מכן - מתאימים מסלול משכנתא שיאפשר לכם לחיות כמו שאתם רוצים.

ניהול מו"מ מול הבנק על ריביות

לאחר הכנת תמהיל, היועץ פונה למספר בנקים ומגיש בשמכם בקשה למשכנתא. בהמשך, הוא מנהל איתם מו"מ, כדי לאפשר לכם לקבל את התנאים הטובים ביותר, את הריביות הנמוכות ביותר, שניתן לקבל בהתאם למצב הפיננסי שלכם.

ליווי בלקיחת משכנתא

כל שלבי לקיחת המשכנתא יכולים להימשך מספר חודשים. בזמן הזה, יועץ משכנתא ייפגש אתכם כדי לעזור לכם לנהל את התהליך מול הבנק, לבחור ביטוח משכנתא מתאים ועוד.

ליווי אחרי לקיחת משכנתא

לאחר לקיחת משכנתא וקניית נכס, חשוב לבדוק את המשכנתא אחת לשנה, כדי לוודא שהיא מתנהלת כמו שציפיתם וכמו שמתאים לכם.

לכן חשוב לבדוק אם היועץ שלכם יכול לעמוד לשירותכם גם בעתיד, לצורך כך.

לסיכום

לא לוקחים היום משכנתא בלי יועץ משכנתאות פרטי! אבל עם משרד דיירקט תיווך, אתם לא חייבים לקחת יועץ פרטי וגם ממש לא להסתמך על היועץ של הבנק, כי אנחנו מעמידים לרשותכם גם שירות ייעוץ משכנתאות, שעובד בשבילכם!

דברו איתנו לקבלת מידע נוסף וקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות!

אהבתם? שתפו

תוכן עניינים

לכל המאמרים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עקבו אחרינו