טעויות נפוצות שתוקעות את תהליך מכירת הדירה

תוכן עניינים

טעויות נפוצות במכירת דירה

לעיתים קרובות, נכסים איכותיים נמכרים מתחת למחיר השוק. לא בגלל שיש בעיה בנכס, אלא דווקא בגלל התנהלות לא נכונה של תהליך המכירה.
אז אם גם הדירה שלכם עומדת כבר זמן רב ואתם לא מבינים למה - כדאי שתכירו את הטעויות הנפוצות בתהליכי מכירת דירה, שיכולות להשאיר את הנכס שלכם בלי קונים, אבל עוד יותר חשוב - כדאי שתדעו איך להימנע מהטעויות האלה.

 

מוציאים את הדירה למכירה כשאתם לא מוכנים

אם אתם לא בטוחים במאה אחוז שאתם באמת רוצים למכור, אתם יכולים לגרום נזק לתהליך. למה?

אם אתם לא בשלים למכירה, אתם משדרים את המסר הלא נכון לקונים פוטנציאליים. אתם מעוררים בהם חוסר ביטחון לגבי הקנייה, הם מאבדים עניין ועם הזמן - גם הערך של הנכס יורד.

מתמחרים את הנכס בצורה לא מקצועית

תמחור נכון של הנכס מקל על תהליך המכירה וחוסך לכם זמן. לכן מומלץ לבצע תמחור מקצועי בעזרת אנשי מקצוע כמו מתווכים מנוסים, או שמאי נדל"ן. אבל כשאתם מתייעצים עם כל המשפחה, עם אנשים שלא מבינים, או פשוט קובעים עבור הנכס שלכם מחיר לא ריאלי - אתם מפסידים. 

אם תתנו לנכס תו מחיר נמוך מדי, תפסידו את הערך האמיתי שלו. מצד שני, אם תתנו מחיר גבוה מדי, הקונים יחשבו עליכם בתור אנשים לא אמינים, או פשוט יאבדו עניין ואז לא תצליחו למכור, עד שתתרחש פגיעה בערך האמיתי של הנכס.

שיטות עבודה ואסטרטגיה

לכל מתווך יש שיטות שונות למכור את הנכס שלכם, או לחפש עבורכם נכס מתאים. משרדי תיווך גדולים גם מחזיקים מאגר נכסים שממנו אתם יכולים לבחור. אבל לכל לקוח צריך גם להתאים אסטרטגייה קצת שונה, כדי להצליח למצוא את מה שמתאים לו בדיוק. לכן, בדקו איך המתווך שלכם ניגש לעבודה שהצבתם בפניו, איך הוא משווק את הנכס שלכם, אילו סוגי נכסים עומדים לרשותו ועם איזה סוג של לקוחות הוא בדרך כלל עובד.

לא משווקים את הנכס

אתם יכולים לתלות שלט גדול על הבית, לפרסם אותו באתר נדל"ן ואפילו לפרסם מודעה בעיתון - אבל זה לא מספיק! אם אתם רוצים להרוויח, למתג את הנכס שלכם ולתמחר אותו כמו שמגיע לכם, חשוב לצלם סרטון איכותי, להשתמש גם ברשתות חברתיות וגם לפרסם בלוחות מודעות, להפיץ את השמועה מפה לאוזן ולעשות כל מה שניתן, כדי שהשמועה תגיע לאוזניים הנכונות.

שיווק לא ממוקד

נכון שכדאי לשווק באמצעי שיווק שונים ומגוונים, אבל גם שיווק אינטנסיבי צריך להיות ממוקד -  למשל לפרסם אצל מספר מתווכים וגם לשווק את הבית בעצמכם, זה יותר מדי, זה מבלבל, זה נראה לא רציני וזה יכול לגרום לנזק יותר מאשר תועלת. אם יש לכם מתווך אמין, מקצועי ורציני - תנו לו לנהל את ההצגה. כך יהיה לו יותר סיכוי להצליח.

משדרים חוסר אמינות

אולי עשיתם הערכה לא מדויקת של גודל הנכס, אולי "שכחתם" לציין שיש תוספות בנייה ללא אישור. אולי העדפתם שלא להזכיר את תוכנית הפיתוח העירונית בשכונה, שצפויה להסתיר את הנוף בעוד כמה שנים, אבל כשהקונים שלכם יגלו את המידע החסר, הם יגיעו למסקנה שאתם מוכרים לא אמינים.

לכן, רצוי ליידע את הקונים במידע אמיתי אודות הדירה, גם אם זה מאוד מפתה לשקר כדי למכור את הנכס במחיר גבוה, כי אם תפסידו קונים פוטנציאליים לאורך זמן בגלל חוסר אמינות - בסוף גם הערך של הנכס עלול לרדת.

לא "משווקים" את הבית לקונה

מכירה של בית היא מכירה לכל דבר. אם אתם רוצים להצליח למכור, אתם צריכים להבין מה הקונה מחפש ומה חשוב לו בנכס. כך תוכלו להדגיש את היתרונות בנכס, שמעניינים את הקונה ולהראות לו - שזה הנכס המתאים לו.

מזלזלים בקונה פוטנציאלי

נגיד שהחלטתם שאתם רוצים לקבל על הבית X כסף ואז מגיע קונה, שמציע לכם קצת פחות. אתם מתנהגים קצת בשחצנות ומחליטים שאתם לא מעוניינים - אפילו לא שומרים את מספר הטלפון שלו… בהמשך, אם תגיעו למצב שאתם כבר בלחץ למכור, כדאי שיהיה לכם את הטלפון של הקונה הזה, כדי שתוכלו לפנות אליו אם תחליטו לרדת במחיר.

הצוות שמכוון אתכם תמיד בנתיב הנכון!

אנחנו יודעים כמה קל ללכת לאיבוד - כשאתם לא מכירים היטב את שוק הנדל"ן. 

במיוחד אם זו העסקה הראשונה שלכם. 

אבל דמיינו שעומד לרשותכם צוות שלם של תותחי נדל"ן, שחי ונושם את תחום הנדל"ן באזור חיפה, חוף הכרמל והסביבה מעל עשור, שעושה הכל כדי להביא אתכם לעסקה הכי טובה שאפשר וגם לתת לכם את הביטחון שצריך, כדי לבצע את העסקה על הצד הטוב ביותר.

עם צוות דיירקט נדל"ן - זה בדיוק מה שאתם מקבלים!

דברו איתנו עוד היום כדי לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות!

אהבתם? שתפו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עקבו אחרינו