מדריך לרכישת דירה

תוכן עניינים

מדריך עם מידע לקניית דירה

גם אם כבר מצאתם את הנכס החלומי שאתם רוצים לקנות, יש עוד לא מעט שלבים, שצריך לעבור, לפני שהוא יהיה שלכם. אז מה צריך לעשות ואיך עושים את זה נכון?

צוות דיירקט נדל"ן מסביר:

איך בוחרים נכס לקנייה?

למען האמת, בחירת נכס מתאים היא החלק העיקרי בתהליך, אבל חשוב לעשות אותו נכון:

בדקו את סביבת המגורים

הן דירה למגורים והן דירה להשקעה, צריכה להיות בסביבה המתאימה. חשוב לבדוק איזו אוכלוסייה יש באזור, אילו סוגי שירותים (תחבורה, חינוך, בריאות ועוד), מרחק למקומות עבודה ועוד.

חשוב לבחון את סביבת הנכס, לדבר עם השכנים, לבדוק את השירותים הנוספים שיש באזור ועוד.

דירה חדשה לעומת יד שנייה

תהליך רכישה של דירה חדשה מקבלן שונה מתהליך הרכישה של דירה יד שנייה בעיקר בהיבטים המשפטיים, אך בשני המקרים כדאי להיעזר בעו"ד, שיבדוק עבורכם את הנסח בטאבו, את השטח הרשום של הדירה לצורך תשלומי ארנונה, לעומת השטח בפועל, בדיקה של היתרים לתוספות בנייה ועוד.

חשוב לציין, כי מכירת דירות קבלן מנוהלת לרוב על ידי עו"ד מטעם הקבלן. במקרה כזה, בדיקה של התנאים, של המפרט, של החוזה ושל הנכס על ידי עו"ד מטעמכם היא חיונית, כדי לוודא שגם האינטרסים שלכם מוגנים במסגרת העסקה.

בדיקת המוכרים

אם אתם קונים דירה מקבלן, בררו אודותיו כמה שיותר מידע - האם מצבו הכלכלי יציב, האם הוא רשום בפנקס הקבלנים, מה הסיווג המקצועי שלו ואילו פרויקטים הוא עשה בעבר.

קנייה של דירה מיד שנייה, מחייבת בדיקה משפטית על ידי עו"ד נדל"ן, שיבדוק אם יש עיקולים על הנכס, שיעבוד, או התחייבויות אחרות לטובת צד שלישי.

חשוב לבדוק את נסח הטאבו כדי לוודא כי הדירה רשומה על שם המוכר ומהן הזכויות המשפטיות שלו על הנכס.

חוזה קניית דירה

חשוב להכיר היטב את התנאים המצוינים בחוזה וכן להתייעץ עם בעלי מקצוע אמינים מטעמכם, כמו עו"ד מקרקעין, אדריכל, או מהנדס. הבטיחו כי כל הפרטים החשובים נזכרים בחוזה באופן ברור, שאינו משתמע לשתי פנים, בדקו כי המחיר הנקוב בחוזה הוא המחיר הסופי, כולל כל הסכומים הנלווים וכי המפרט הטכני מופיע באופן מדויק ומלא.

תכנון פיננסי

גם אם מצאתם את הנכס החלומי שלכם, תצטרכו תכנון פיננסי נכון, כדי להבטיח שיש לכם מספיק הון עצמי, כמו גם יכולת החזר חודשית מתאימה לדרישות העסקה.

תכנון נכון יאפשר לכם לחשב את גובה ההלוואה המבוקש, סוג ההלוואה המתאים ולבקש את התנאים המתאימים ביותר ליכולות שלכם.

לסיכום

תהליך קניית דירה הוא ארוך ומורכב. הוא מצריך מידה רבה של מחויבות ויסודיות, אבל אתם לא צריכים לעבור את זה לבד! עם הצוות המקצועי של דיירקט נדל"ן - אתם בידיים טובות!

דברו איתנו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות!

אהבתם? שתפו

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

עקבו אחרינו